Mokėmės iš kino

Gegužės 20- osios dienos rytą į mokyklą atvažiavo „Kino busas", o su juo ir projektas „Mokausi iš kino". Jį pristatė ir mums vadovavo trys režisieriai: Dovilė, Antanas ir Andrius. Projekte dalyvavo septintokai, aštuntokai ir keturios dešimtokės.

Pirmiausia mes visi susipažinome. Po to režisieriai atskleidė kino „virtuvę": sužinojome, kokie darbai yra labai svarbūs, kurie iš jų yra patys būtiniausi, sužinojome, kad filmai dažnai žiūrovams meluoja. Dar režisieriai parodė kelis filmukus apie filmų kūrimą. Daug laiko praleidome visi kartu, o dienos pabaigoje buvome padalinti į dvi grupes. 1 – oji grupė kliuvo režisierei Dovilei, o 2 – oji grupė - režisieriui Antanui. Grupėse tobulinome savo sukurtus scenarijus. Pagal juos vėliau kūrėme filmukus. Kai scenarijus buvo baigtas, išsirinkome aktorius, likusieji tapo atsakingais kino kūrėjais – pasiskirstė pareigomis.

Antroji diena buvo skirta filmavimui. Darbas nuvargino visus. Aktoriams teko vaidinti po keletą kartų, kol pavyko taip, kaip norėjome. Vieną sceną filmavome net devynis kartus.

Trečioji diena buvo paskutinė. Tą dieną mes montavome savo filmą. Pabaigę darbus, filmus pristatėme visai mokyklai. Režisieriai kiekvienam projekto dalyviui įteikė po pažymėjimą apie dalyvavimą projekte. Mes padėkojome režisieriams ir padovanojome po knygutę „Neužmirštuolės" su savo vardais.

Kitą dieną jau reikėjo eiti į paprastas pamokas. Dėl to buvo liūdna. Daug smagiau buvo mokytis iš kino. Lauksime „Kino buso" kitais metais.