tevu linija baneris

Svetainė jaunimui

askritiskas

Lauryno Lukoševičiaus pasiekimų 2023 m. pristatymas

Ispanijos sostinėje Madride, spalio 19 dieną vykusiame legendinio kultūristo Arnoldo Švarcnegerio vardo Arnold Classic Europe štangos spaudimo čempionate klausutiškis Laurynas Lukoševičius (studijuoja VU) svorio kategorijoje iki 82.5 kg. laimėjo pirmąją vietą! Čempionate dalyvavo patys stipriausio pasaulio jėgos trikovės atletai. Daugelis jų yra užfiksavę visų laikų štangos spaudimo pasaulio rekordus. Vienas iš jų – Roman Eramashvili, kuris svorio kategorijoje iki 75 kg yra išspaudęs 245 kg sveriančią štangą.

Laurynas sverdamas 75.8 kg, išspaudė įspūdingą 210 kg svorį ir pasiekė Pasaulio rekordą „World professional powerlifting league“. Prieš tai šis rekordas priklausė Čekijos sportininkui, kuris siekė 207.5 kg. Nors šio rekordo Laurynas nepajėgė pagerinti Rugsėjo 10-ą dieną vykusiame WPPL Pasaulio Jėgos trikovės čempionate (Katovicai, Lenkija), klausutiškis užtikrintai tą padarė Madride.

Prieš tai minėtame WPPL Pasaulio jėgos trikovės čempionate, Laurynas išspaudė 200 kg sveriančią štangą ir užėmė 1 vietą svorio kategorijoje iki 90 kg. Absoliučioje įskaitoje klausutiškis užėmė trečiąją vietą ir tenkinosi bronzos medaliu.

Verta paminėti, jog šių metų kovo 25-ą dieną, Laurynas Lukoševičius dalyvavo XPC Europos čempionate. Svorio kategorijoje iki 75 kg klausutiškis įveikė 202.5 kg sveriančią štangą, laimėjo pirmąją vietą savo svorio kategorijoje, absoliučioje įskaitoje tarp visų dalyvių liko antras ir laimėjo štangos spaudimo profesionalo kortą, kuri atveria galimybę varžybose laimėti piniginius prizus!

Keletas kitų svarbesnių Lauryno pasiekimų jėgos trikovėje 2023 m.:

1. Šiaurės Europos čempionatas (2023-11-19). I vieta štangos spaudime svorio kategorijoje iki 75 kg ir absoliučioje įskaitoje.
  2. Latvijos čempionatas (2023-11-12). I vieta štangos spaudime svorio kategorijoje iki 82.5 kg.
  3. Latvijos taurė (2023-04-29). I vieta štangos spaudime svorio kategorijoje iki 82.5 kg ir absoliučioje įskaitoje.
  4. Lietuvos čempionatas (2023-04-22). I vieta štangos spaudime svorio kategorijoje iki 75 kg ir absoliučioje įskaitoje.
  5. Visų laikų Lietuvos rekordas štangos spaudime (svorio kategorija iki 75 kg): 205 kg.
  6. Visų laikų Lietuvos rekordas štangos spaudime (svorio kategorija iki 82.5 kg): 215 kg.