Pamoka kitaip

Kaip kūrybiškai ugdyti mokinius, patiriant sėkmę? Kaip skatinti ir palaikyti mokymosi motyvaciją? Į šiuos klausimus buvo siekiama atsakyti ruošiantis netradicinei biologijos pamokai–projektui.

Galutinį mokslo metų mėnesį  Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos aštuntokai biologijos mokėsi kitaip, dalyvaudami pamokoje-projekte „Slaptažodis AUGALAS - surask ir ištirk augalų grupes!“. Mokiniai ne tik tyrinėjo mokyklos aplinkos augalus, su jais susipažino, sugrupavo, bet ir ieškojo įvairiuose šaltiniuose jų sandaros, savybių, kuo jie reikšmingi gamtai ir žmogui, rinko įdomius faktus, piešė, kūrė ketureilius, surinktą reikalingą informaciją susistemino ir pateikė plakatuose.

Pamokos-projekto metu, skambant klasikinei muzikai, vaikai dirbo grupelėmis. Jie mokyklos teritorijoje rinko su tema susijusius augalus, o parsinešę į klasę naudojo atpažinimo raktą ir sekė, kuris augalas, kuriai grupei priklauso.

Kai pamoka - projektas buvo užbaigtas, mokiniai  pristatė savo darbus vieni kitiems, o kūrybine interpretacija stilingai apipavidalino mokyklos biologijos - chemijos kabinetą. Manau, kad vaikai ugdymo(si) procese patyrė mokymosi sėkmę, nes vyravo gera nuotaika ir šypsena!