S. Santvaro 120-ųjų gimimo metinių minėjimas

Gegužės 27 d Klausučių Stasio Santvaro pagrindinėje mokykloje vyko poeto, dramaturgo, publicisto S. Santvaro 120-ųjų gimimo metinių minėjimas ,,Jo vardu pavadinta mūsų mokykla‘‘. Šiemet sukanka 20 metų, kai graži ir jauki Klausučių mokykla pavadinta šio poeto vardu.

Renginys prasidėjo mokyklos skverelyje, kur etnokultūros būrelio mažieji ,,Upeliukai‘‘ visus susirinkusius mokyklos bendruomenės narius ir svečius nuteikė linksmai ir šventiškai. Vėliau visi rinkosi į mokyklos aktų salę, kur toliau tęsėsi šventė. Kalbėdamas mokyklos direktorius akcentavo mokyklos vardo suteikimo prasmę. Skambia daina visus nudžiugino Klausučių kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Ulytėlė‘‘ atliekama daina (vadovė D. Baltrušaitienė). Susikaupti, apmąstyti, įžvelgti gilesnę prasmę leido paties poeto S. Santvaro skaitomi eilėraščiai iš plokštelės ir 9 klasės mokinės Austėjos Dovidaitytės nuotraukų peržiūra iš būsimos parodos. Austėja taip pat skaitė S. Santvaro eilėraštį ,,Marių paukštis.‘‘

Šioje šventėje dalyvavo ir svečiai S. Santvaro brolijos nariai Kauno dramos teatro vadovas, aktorius Egidijus Stancikas ir Kauno viešosios bibliotekos darbuotoja Dainuolė Kazlauskienė. Mokykloje vasario- gegužės mėn. vyko Lietuvių kalbos dienų renginiai, kurių apibendrinimas ir mokinių apdovanojimai vyko šios gražios šventės metu. Padėkos raštai ir atminimo dovanėlės įteiktos gausiam būriui estetiškiausiai rašančių mokinių, taip pat raštingiausiems mokyklos mokiniams. Padėkos raštus įteikė ir gražius žodžius tarė gerbiamas svečias Egidijus Stancikas, o gerbiama Dainuolė Kazlauskienė dalinosi atsiminimais apie S. Santvaro gyvenimą. Poeto eilėraščius skaitė 6 klasės mokiniai : Radvilė Paulauskaitė, Vaida Arlauskaitė, Emilija Pukelytė, Titas Mačiulis.

Klausučių kultūros centro suaugusiųjų dramos teatro ,,Klampynė“ aktoriai suvaidino spektaklį pagal to paties pavadinimo S. Santvaro pjesę (vadovė V. Baltutienė).

Renginio pabaigoje mūsų gerbiamas svečias Egidijus Stancikas perskaitė S. Santvaro eilėraštį ir palinkėjo mokyklai ilgų gyvavimo metų.

Mokykloje šiai progai dailės galerijoje „ARS“ veikia mokinių piešinių paroda ,,Atidari langai“ ( dailės mokytoja R. Mačiulytė).

Dėkojame gerbiamiems svečiams, mokyklos administracijai, mokytojams ir mokiniams, Klausučių kultūros centrui už bendravimą ir bendradarbiavimą. Iki kitų susitikimų.