Netradicinė biologijos pamoka

Gegužės 19 dieną 8 klasės mokiniams netradicinė biologijos pamoka vyko Žaliojoje aplinkoje - Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos teritorijoje.

Pamokos tikslas - susipažinti su samanų, sporinių induočių, plikasėklių ir gaubtasėklių biologine įvairove.

Mokiniai keliavo mokyklos teritorijoje po žaliąją aplinką ir susipažino su augančiais augalais, ne tik susipažino, bet ir surinko herbariumui augančius augalus. Susipažino su jų  kilme, dauginimosi ir augimo ypatumais, praktiniu  pritaikymu. Pasiruošė projektiniam pristatymui.

Pavasario oras, naujų lapų šnaresys įkvėpė mokinius į gamtą pažvelgti tyrėjų akimis. Jie noriai analizavo turimą informaciją, diskutavo, tyrinėjo reikiamus augalus, kartojo jų sandarą, įgijo daug vertingų teorinių ir praktinių žinių.

Pamoka gamtoje - tai galimybė ne tik mokytojui kūrybiškai mokyti mokinius, bet ir mokiniams mokytis kitaip - mokytis iš gamtos,  siekti pažinti joje vykstančius procesus, juos įvertinti ir tapti puikiais gamtos tyrėjais ir saugotojais.