Septintokų išvyka į Veliuonos apylinkes

Birželio 4 dieną mes, septintokai, su auklėtoja Rimante Pavalkiene susiruošėme pakeliauti dviračiais po Veliuonos apylinkes. Diena buvo saulėta, bet vėjuota.
Pirmiausia Klangiuose aplankėme rašytojo P.Cvirkos memorialinį muziejų - sodybą. Anksčiau ją sudarė 4 pastatai. Klojimui nugriuvus, liko gyvenamasis namas, tvartas ir kamara. Gyvenamajame name veikia memorialinė ekspozicija, o kituose pastatuose eksponuojami buities rakandai.

Susėdę gyvenamajame name ant suoliukų, klausėme įdomių gidės pasakojimų apie P.Cvirkos gyvenimą, jo vaikystę, praleistą Klangiuose, išdaigas. Paskui iš arčiau apžiūrėjome įvairius Cvirkų šeimai priklausiusius daiktus. Klėtyje ir tvarte apžiūrėjome iš Veliuonos apylinkių surinktus senovinius buities rakandus.

Iš P.Cvirkos muziejaus - sodybos važiavome į Veliuonos dvarą. Aplankėme kraštotyros muziejų, pavaikščiojome po išlikusį dvaro parką. Pasidžiaugėme šiame parke augančiais iš kitų kaštų atvežtais medžiais – tulpmedžiais, glaustašakiu ąžuolu, raudonuoju klevu, didžiąja tuopa.

Prieš kelionę į namus dar nuvažiavome į Veliuonos miestelio centrą – atsisėdę ant suoliukų, suvalgėme ledų, pasigrožėjome Nemuno vaizdais ir iškeliavome namo.

Kelionė dviračiais mums visiems labai patiko. Nors važiuoti buvo nelengva - teko važiuoti žvyrkeliais ir nugalėti priešpriešinį vėją - įveikėme visas kliūtis ir sėkmingai grįžome namo.