Penktokų žygis į Belvederio dvarą

Balandžio trisdešimtąją 5 klasės mokiniai su auklėtoja Rimante Pavalkiene iškeliavo pėsčiomis į Belvederio dvarą. Smagu buvo keliauti. Diena pasitaikė graži, šilta, pavasariška.

Nuėję į Belvederio dvaro sodybą, pirmiausia apžiūrėjome Belvederio rūmus (taip šį pastatą vadina mūsų tėvai). Rūmai padarė įspūdį savo didingumu bei architektūra. Gaila, bet teko pripažinti, kad pastatas netekęs buvusios prabangos, apleistas ir griūvantis.

Po rūmų apžiūros dalyvavome viktorinoje apie Belvederio dvarą. Turėjome atsakyti į auklėtojos paruoštus klausimus. Sužinojome, kad Belvederio dvaras – XIX amžiaus romantizmo stiliaus dvaras, kad dvaro sodybai priklauso rūmai, svirnas, koplyčia – mauzoliejus ir parkas. Nuo šiol žinome, kodėl rūmai pavadinti Belvederio vardu (belvedere (it.) – „gražus vaizdas"), žinome, kiek į rūmus nuo kelio vedantys laiptai turi pakopų (tiek, kiek metai dienų).

Kol atsakinėjime į auklėtojos klausimus, įsidegė mūsų užkurtas lauželis. Tad nieko nelaukę puolėme kepti dešrelių ir toliau smagiai šnekučiavomės apie paslaptingą dvaro gyvenimą.

Po skanių, sočių pietų laukė žaidimas. Dvi mergaitės iš anksto buvo parengusios užduotis. Jos mus suskirstė į dvi grupes ir nurodė surasti ant medžių kamienų paslėptus skaičius. Nugalėjo greičiausiai visus nurodytus skaičius radusi komanda. Žaidimas labai pakėlė nuotaiką, dar ir prizais buvome apdovanoti.

Pažaidę susiruošėme keliauti namo. Kelionė neprailgo: šis žygis mums visiems buvo linksmas nuotykis.