Penktokų krikštynos

Lapkričio 15 dieną įvyko penktokų krikštynos. Prieš pirmąją pamoką penktokams ir jų auklėtojai buvo uždėti karoliai iš aštuonių riestainių. Tai buvo pirmoji – kantrybės – užduotis: nebuvo galima prakąsti, suvalgyti ar pradanginti nei vieno riestainio.

Po penkių pamokų penktokai ir jų auklėtoja buvo išvesti į išbandymų vietą. Mafijos vadas apžiūrėjo visus riestainių karolius. Prasižengę penktokai ir jų auklėtoja darė pritūpimus. Tai buvo pirmasis patikrinimas. Antroji penktokų užduotis - šūkis. Šį namų darbą jie atliko puikiai. Kitas patikrinimas – išradingumo. Penktokai turėjo sudėlioti eilėraštį, jį perskaityti bei sudainuoti repu. Užduotis mokiniams pavyko. Ketvirtasis išbandymas buvo orientavimosi patikra. Užrištomis akimis penktos klasės mokiniai rinko ant grindų išbertus lapelius. Tačiau atsirišę akis penktokai pamatė, kad lapelių ant grindų nebuvo. Tai buvo pamoka, kad mokykloje ne viskas bus taip, kaip jiems atrodo. Gana sunki užduotis buvo penktoji: reikėjo užbaigti patarles apie mokslą. Ši užduotis puikiai pavyko! Šeštasis patikrinimas – dizaino sugebėjimų. Sunkiausia užduotis - nupiešti mokytoją, kokią įsivaizduoja po šešerių metų. Užduotis sunki, bet penktokai ir jų auklėtoja ją puikiai atliko. Matyt, nusimato sunkūs šešeri metai, nes auklėtoja mokinių lapuose atrodė labai įdomiai. Kad auklėtoja nesėdėtų ir nenuobodžiautų, jai buvo paskirta užduotis gestų kalba pasakyti savo auklėtiniams lapelyje užrašytą sakinį. Patarlės „Duoda – imk, muša – bėk" penktokų variantas: „Mokytoja duoda – mes imam, mes mušam – auklėtoja bėga". Paskutinė užduotis pervesti auklėtoją, kuriai užrištos akys, suoliuku. Nebuvo lengva, nes penktokai negalėjo kalbėti. Nors buvo nemažai baimės, tačiau viskas įvyko sėkmingai.

Buvo paskelbta, kad penktokai ir jų auklėtoja sėkmingai išlaikė visus išbandymus! Kad paskutinį kartą būtų susiraukę, penktokai suvalgė po gabalėlį citrinos, o po priesaikos penktokai paskelbti pilnateisiais vyresniųjų klasių mafijos nariais. Sėkmės, penktokai!