Ožio diena - ganiavos pabaigtuvių šventė

Šv. Martynas arba dar kitaip vadinama Ožio diena, mūsų krašte buvo minima kiekvieno ūkininko kieme. Tai diena, kada paskutinį kartą piemenukai išgina gyvulius į lauką. Ši diena būdavo džiugi, triukšminga. Piemenukai rėkaudavo, šokdavo aplink laužą, dainuodavo dainas, burdavo iš gyvulių elgsenos apie ateinančius kitų metų orus. Ožius ir ožkas apkaišydavo eglių šakelėmis, vesdavo devynis kartus apie tris medžius šaukdami ,,sniegas, sniegelis, snieguotis". Tikėdami, kad pradės snigti ir nereikės gintį gyvulių į laukus. Ūkininkai piemenukus vaišindavo ožkos sūriu, kiaušiniene, dosniai atsilygindavo ir atsisveikindavo iki šv. Kalėdų.

Ši šventė jau trečius metus švenčiama ir mūsų mokykloje. Etninės kultūros būrelis ,,Upelė" )vad. Vilma Baltutienė) į šią šventę sukvietė didelį būrį svečių Atvyko iš Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos ,,Veliuonėlė", (vad. Daiva Jurevičienė), Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos- daugiafunkcinio centro ,,Dubysėlė", (vad. Dalė Vasiliauskiekė), Juodaičių pagrindinės mokyklos kolektyvas, (vad. Violeta Andrikaitienė ) bei viešnia iš Vilkijos muzikos mokyklos. Ypač labai džiaugiamės, kad šventėje dalyvavo mūsų mažiausieji darželinukai ir priešmokyklinukai. Vaikučius šventei paruošė auklėtojos Aldona Račksitienė ir Renata Gudžiūnienė.

Dalyviai sekė pasakas, prietarus, žaidė žaidimus, šoko, dainavo, prisiminė šios šventės papročius ir tradicijas. Visus svečius ir žiūrovus ,,Upelės" vadovė vaišino sūriu ir pyragais.

Šventėje buvo linksma ir smagu.