Futbolas vienija, džiugina ir skatina sportuoti

Kaip viskas prasidėjo? Kūno kultūros mokytojas R. Slavikas mergaitėms pasiūlė dalyvauti Lietuvos futbolo federacijos projekte "FIFA Live you goals". Susidomėję ir pateikę paraišką sužinojom, kad iš didžiulio būrio pageidaujančių dalyvauti šioje akcijoje buvo atrinkta ir mūsų mokykla. Renginys mokykloje buvo nuostabus ir išliks ilgai mūsų atmintyje. Lietuvos futbolo federacija, skatindama susidomėjimą futbolu, pakvietė į naują projektą mergaitėms „LadyGolas", kurio tikslas yra populiarinti salės futbolo (futsalo) žaidimą Lietuvos mokyklose bei sudominti mergaites sportu ir sveika gyvensena. Turnyro šūkis "Būk drąsi ir priimk „LadyGolo" iššūkį su draugėm!".

Varžybas organizavo Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir Masinio futbolo asociacija (MaFA). Turnyre mergaitės buvo suskirstytos į dvi amžiaus grupes: gimusios 2001-2002 m. (užsiregistravo 225 komandos) bei 2003 m. ir jaunesnes (užsiregistravo 152 komandos). Turnyras vyko keliais etapais: iš pradžių komandos rungėsi seniūnijų lygmeniu. Mūsų mokyklos mergaitės abiejose amžiaus grupėse tapo nugalėtojomis, o vėliau pirmavo ir Jurbarko savivaldybės finale. Laimėjimas mus paskatino intensyviai treniruotis ir suteikė daug džiaugsmo. Už šią pergalę gavome treniruočių skirtukus ir kamuolius, kurių ypač mums trūko, nes mokykla jų nupirkti buvo nepajėgi. Tauragės apskrities finaluose vyresnės grupės mergaitės liko antros ir į superfinalą nepateko, bet laimėti medaliai, taurė, futbolo kamuoliai ir didžiulis tortas, kurio užteko visoms iki soties, praskaidrino pralaimėjimo kartėlį. Geriausia komandos žaidėja J. Pertikaitė buvo apdovanota atminimo prizu. Vyresniųjų komandoje žaidė Jonė Pertikaitė, Paulina Streleckaitė, Silvija Streleckaitė, Gabrielė Pukelytė, Deimantė Pukelytė, Gabrielė Bubliauskaitė, Emilija Užkuraitytė.

Jaunesnės, užtikrintai laimėjusios Tauragėje, kovo 6 d. Kaune Lietuvos sporto universiteto salėje sėkmingai skynėsi kelią į superfinalą. Tauragėje geriausia žaidėja buvo pripažinta Viltė Šimanskytė. Prieš varžybas Kaune mes treniravomės ir kartojome tai, ko išmokome treniruotėse. Pusfinalyje 1-3 įveikėme Kauno "Dainavos" komandą. Susitikime dėl pirmosios vietos su Mažeikių "Ventos" progimnazija pirmą kėlinį sužaidėm lygiosiomis, o po pertraukos nesugebėjom išlaikyti priešininkių pasiūlyto žaidimo stiliaus ir pralaimėjom 0:3. Laimėta antra vieta, geriausiomis pripažintos vartininkė Lauryna Petrauskaitė bei puolėja Augustė Eimutytė. Komandoje dar žaidė Viltė Šimanskytė, Deimantė Milerytė, Justė Petkutė, Paulina Čepauskaitė, Skaiva Maksvitytė, Deimantė Klasauskaitė, Danielė Pukelytė, Smiltė Bendziutė. Medaliai ir gražuolė taurė praskaidrino ašarotus mergaičių veidus. Į namus parsivežėm 4 kamuolius, naujutėles aprangas, o artimiausiu metu futbolo federacija į mokyklą atveš 10 sėdmaišių. Laisvu laiku nuo varžybų mergaitės žaidė stalo futbolą, stebėjo kitų komandų susitikimus ir turėjo galimybę pasidaryti šukuoseną. Klausučių sporto klubas "Jaunuolynas" prie šio laimėjimo prisidėjo nupirkdamas mergaitėms futbolo kojines ir apsaugas.

Gražiausių padėkos žodžių nusipelno Tauragės futbolo federacija ir koordinatorius Arvydas Skurdelis už puikų autobusą kelionei į Kauną ir visokeriopą rūpestį iki varžybų, jų metu ir grįžtant į namus. Varžybas stebėjo ir mūsų mokyklos direktorius M. Astašenkovas bei keletas tėvų.

Šiuo metu komplektuojamos komandos kaimo seniūnijų "GOLO" varžybom. Sportuojame savo senajame stadione, kuris prašyte prašosi: "Padėkite man, kad būčiau patrauklus ir turėčiau naujus futbolo vartus, pavėsines nuo saulės, perdažytus sporto įrenginius ir bent keletą lauko treniruoklių". Mokytojų iniciatyvinė grupė buvo parengusi stadiono įrenginių nupirkimo projektą iš KKSD fondo, bet, deja, dėl nesuprantamų priežasčių Klausučių bendruomenės centras atsisakė teikti jį finansavimui gauti. Mūsų mokytojai ir direktorius nenuleidžia rankų ir ieško būdų, kaip pagražinti mūsų stadioną ir sporto salę. Jau žinome, kad birželio mėnesį Sporto klubas "Jaunuolynas" žaidimų salėje pritvirtins naujas krepšinio lentas ir kitais metais Klausučių krepšinio turnyro žaidėjai nesiguos, kad tikriausiai vieninteliai rajone žaidė turėdami senas medines lentas. Stadione sportuoja ne tik jaunimas, bet labai pamėgo ir vyresnio amžiaus gyventojai, mėgstantys "šiaurietiškąjį" ėjimą. Tikimės ir rajono administracijos paramos.

Daugiau informacijos galima rasti Lietuvos futbolo federacijos puslapyjeYuoTube.