Patyčios turi ir gali liautis!

Kovo 14-20 dienomis visoje Lietuvoje vyko emocinės paramos tarnybos "Vaikų linija" inicijuota "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016".

Prie šios iniciatyvos, kaip ir kasmet, prisijungė ir mūsų mokykla, nes patyčių problema mums aktuali bei svarbi.

"Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ" tikslas – skatinti vaikus bei suaugusiuosius pastebėti patyčias, tinkamai į jas reaguoti ir bendromis jėgomis stabdyti patyčių plitimą.

Mokykloje šią savaitę vyko užsiėmimai apie patyčias atskirose klasėse ir grupėse. Aiškinomės, kuo skiriasi skundimas nuo pagalbos prašymo, kodėl vaikai neretai bijo paprašyti pagalbos, kai iš jų tyčiojasi, kodėl svarbu kreiptis pagalbos. Su mokiniais aptarėme, kaip jaučiasi vaikai, kurie patiria patyčias, kokie jausmai kyla tiems, kurie stebi patyčias bei kaip jaučiasi vaikas, besityčiojantis iš kitų.

Mokiniai pakviesti drąsiau kreiptis pagalbos į suaugusiuosius, kuriais pasitiki.

Mokiniams akcentuota, kad nesvarbu, kokį vaidmenį jie atlieka patyčių situacijose (aukos, skriaudėjo, stebėtojo), jie visi yra patyčių situacijos dalyviai ir gali sustabdyti patyčias. Nieko nedarymas skatina patyčias plisti. Tad būkime aktyvūs ir prisidėkime prie patyčių masto mažinimo mokykloje!