Persirengėliai šėlo mokykloje

Per Užgavėnes, vasario devintąją, mokykloje buvo galima sutikti ne tik mokinių, mokytojų, mokyklos darbuotojų, bet ir persirengėlių. Jais, persirengę žydais, čigonėmis, gydytojais, ožka, arkliu, giltine, Lašininiu bei Kanapiniu, tapo aštuntokai bei muzikantas Juozas.

Persirengėliai ėjo į visas klases, pasakojo neįtikėtinas istorijas, siūlė pirkti arklį, ožką, kvietė pasilinksminti ir pašokti. Gydytojai nustatinėjo ligas ir siūlė gydymą. Čigonės būrė ateitį ir nepraleido progos pavogti vieną kitą daiktą. Vėliau persirengėliai pasiūlė atsikratyti nekviestų svečių, išsiperkti skanėstais. Beveik visi su pasiūlymu sutiko, tad persirengėliai prisirinko pilnus krepšius blynų, pyragų, bandelių, saldainių. Už dosnumą mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į „ubagų balių".

„Ubagų baliuje" visi vaišinosi, žaidė ratelius, linksminosi. Čigonės pademonstravo širdies minkštumą: suteikė progą išsipirkti pavogtus daiktus. Persirengėliai priminė Užgavėnių tradicijas, papročius ir jų reikšmę.

Linksmybės tęsėsi, kol uždusęs atbėgo Lašininis. Jį atsivijo Kanapinis. Tarp jų vyko įnirtinga kova, kurią laimėjo Kanapinis – pavasario pranašas. Po šios kovos visi, nešini More, patraukėme link Klausučių kultūros centro. Ten buvo suorganizuotos varžybos tarp Lašininio ir Kanapinio komandų.
Užgavėnių šventė baigėsi Morės sudeginimu – išvarėme susikaupusį blogį, nelaimes, o kartu ir įkyrėjusią žiemą!