Penktokų išvyka

Gruodžio 10-ą penktokai išvyko į ilgai planuotą kelionę. Nuskambėjus skambučiui į pirmą pamoką, mes iškeliavome Kauno link.

Pirmiausia nuvykome į Vaikų literatūros muziejų. Ten ne tik apžiūrėjome muziejų, bet ir, atsivėrus durelėms, išgirdome pasaką, kuri visus sudomino. Taip pat apžiūrėjome poeto Martyno Vainilaičio darbo stalą, sužinojome, kaip jis rašė savo kūrinius. Netikėtai ir patys patekome į pasaką! Mes, įlindę nežinia kur, staiga atsiradome V. Žilinksitės „Kelionės į Tandadriką" kosminiame laive. Nors šios knygos mes dar neskaitėme, supratome, kad tai labai įdomi istorija apie žaislus, keliaujančius į stebuklingą planetą. Smagu buvo stebėti, kaip mūsų auklėtoja iš pradžių virto princese, o vėliau ragana. Apžiūrėję kaukes, padėkoję muziejaus gidei, išvykome į IX foto muziejų. Čia aplankėme tremties ekspoziciją, sužinojome forto istoriją, o paskui paskirstėme grupelėmis ir lenktyniavome. Užduotis buvo nelengva: reikėjo rasti forto sienoje paslėptas užuominas, naudotis žemėlapiu ir išspręsti kryžiažodį. Laimėjusi komanda buvo apdovanota pažymėjimu.

Daug sužinoję, išbandę savo ištvermę ir orientacijos greitumą vis dar jautėmės turintys jėgų. Jas išbarstėme šokinėdami batutų parke. O tada... sėdome į autobusą ir linksmi parvažiavome į mokyklą.